Продавец Top Chas - Интернет магазин Вашего стиля развивает свой бизнес на Prom.ua 6 лет.
Знак PRO означает, что продавец пользуется одним из платных пакетов услуг Prom.ua с расширенными функциональными возможностями.
Сравнить возможности действующих пакетов
Корзина
225 отзывов
+380503434389

Чи можна дарувати годинник?

Чи можна дарувати годинник?

13.11.20

 

 

 

 

«Дарувати годинник - до розлуки»

Так говорить відома прикмета, походження якої вже важко відстежити. Але чи дійсно не можна дарувати годинник? Або це дурні забобони? Щоб розібратися в питанні, розглянемо деякі версії про походження прикмети. А також звернемося до досвіду інших країн.

 

Так з чого все почалося?

Вважається, що прикмета прийшла до нас з багатої культури Китаю. А саме - з мови. На китайській, фраза «дарувати годинник» ("song jong") дуже схожа на фразу «відвідувати похорони» ("sòng zhōng"). Саме тому дарувати годинник там вважається поганою практикою і прирівнюється до прокляття. За повір'ям, людина, яка підносить такий подарунок, накликає невдачу як на себе, так і на того, кому дарує. Тут важливо зазначити, що вищесказане відноситься виключно до настінних і настільним годинах. У деяких регіонах Китаю також вважається, ніби подарунок у вигляді годинника - це побажання відходу з життя. В даному випадку рухаються по циферблату стрілки - відраховує час до смерті і є натяком на хід і швидкоплинність часу.

 

Інші версії

У прикмети є і інші версії. Деякі повір'я говорять нам, що годинник в якості подарунка - це:

 • до пустого життя - стрілки, нескінченно рухаються по колу символізують безглуздість життя і безцільність існування;
 • до нещасть - стрілки годинника часто мають загострену форму. Вважається, що гострі предмети в будинку притягують погану енергетику і, як наслідок, невдачі;
 • до сварки - походження цієї версії невідомо, але можливо вона тісно пов'язана з варіантом про розлуку. Крім того, годинник може зупинитися. Саме тому "народна мудрість" не рекомендує дарувати годинник коханому. Якщо годинниковий механізм раптом зупиниться, відносини зразу зіпсуються. Є у повір'я і позитивна версія. Раніше, народ вірив, що годинник - символ вічності. І подарувати їх - значило побажати довгого життя. Як можна помітити, варіантів у прикмети безліч. Кожен може вибрати версію до душі.

 

А як же насправді?

А насправді, годинник - це просто годинник. Дарувати його можна. І навіть потрібно. Наприклад, на Заході це вважається класичним подарунком. Настінні та наручні годинники, будильники, кишенькові годинникові аксесуари - все це підноситься як подарунок не тільки родичам і близьким людям, але також колегам і просто приятелям. Якщо ви скажете американцеві, що дарувати годинник - погана прикмета, він дуже здивується. Якщо відкинути в сторону прикмети і забобони, вийде, що:

 • Наручний годинник - це статусний аксесуар, який може стати прекрасним подарунком начальнику або колезі.
 • Настінний годинник - приємний предмет інтер'єру, який можна піднести родичам.
 • Будильник - чудовий подарунок з натяком, наприклад, для дитини або подруги.


Таким чином, вірити в прикмету чи ні - індивідуальний вибір кожного. По всьому світу люди дарують один одному годинники, і їх життя продовжує йти своєю чередою - без всяких пригод і катаклізмів. А посваритися, розлучитись або потрапити в неприємну ситуацію можна і без годинника. Однак кожен подарунок, і годинник в тому числі, може мати підтекст. І не варто це враховувати.

 

Годинники - дуже символічний подарунок

Годинники - один з найбільш символічних подарунків, які можна піднести. Даруючи близькій людині годинник, ви відправляєте йому "зашифроване послання". У Франції, наприклад, є кілька трактувань такого презенту:

 

Коли чоловік дарує годинник коханій жінці:

 • Він ніби повідомляє їй: «Я хочу, щоб ми були разом кожну секунду»;
 • Він "віддає" їй свій час;
 • Він дає їй зрозуміти, що у нього серйозні наміри.

 

Якщо жінка підносить годинник коханому:

 • Вона ніби каже: «Мені подобається проводити з тобою час»;
 • Вона заявляє: «Мій час - і твій теж. Твій час - мій »;
 • Вона дає зрозуміти, що хоче проводити більше часу разом.

 

Якщо годинник дарують близькій людині чи родичу:

 • йому бажають довгого і щасливого життя;
 • йому дають зрозуміти, що «не завадило б більше часу проводити разом»;
 • або навпаки, заявляють, що «приємно, що ми спілкуємося вже стільки років».

 

Якщо годинник дарують своїй дитині:

 • це заяву про підтримку - «ми завжди будемо тебе любити»;
 • натяк на те, що пора навчитися самостійності;
 • побажання успіхів у навчанні та майбутній кар'єрі

Тут важливо зазначити, що значення такого подарунка змінюється в залежності від свята. Так, годинник у подарунок коханій людині в День Святого Валентина, матиме зовсім інше значення, ніж годинник подарований батькам в новорічну ніч. Або будильник, презентований дитині у його День народження. Загалом, годинник - чудовий і універсальний подарунок. А що стосується прикмет, і поганих, і хороших, то головне, пам'ятати: «Все - в голові».